Prelegenci

A B C Č D F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z
Monika Adamczyk-Sowa

prof. Monika Adamczyk-Sowa

kierownik, Katedra i Klinika Neurologii, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, prezes, Sekcja Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii, Polskie Towarzystwo Neurologiczne

Specjalista neurolog

Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Prezes Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Członek Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Członek Panelu Naukowego Multiple Sclerosis European Academy of Neurology jako delegat krajowy.

Członek Grupy Ekspertów Stwardnienia Rozsianego Europy Środkowo-Wschodniej.

Członek krajowych i międzynarodowych zespołów eksperckich z zakresu leczenia stwardnienia rozsianego. Inicjator współpracy naukowo-badawczej z wieloma jednostkami naukowymi w kraju i zagranicą. Autorka i współautorka 192 publikacji naukowych o łącznym IF 217 pkt, MEiN 5300 pkt w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu stwardnienia rozsianego, neuroimmunologii, chorób naczyniowych mózgu oraz stresu oksydacyjnego.

Autor rozdziałów książek z zakresu stwardnienia rozsianego. Wykładowca na konferencjach krajowych i zagranicznych z zakresu stwardnienia rozsianego i innych chorób układu nerwowego. Współautor kilku rekomendacji eksperckich opublikowanych w recenzowanych czasopismach dotyczących diagnostyki i leczenia stwardnienia rozsianego w Polsce oraz raportów ochrony zdrowia w zakresie stwardnienia rozsianego, a także raportu „Stan polskiej neurologii i kierunki jej rozwoju w perspektywie do 2030 r.”

Ekspert w spotkaniach i konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie modyfikacji i tworzeniu zapisów programu lekowego leczenia stwardnienia rozsianego oraz autor ekspertyz dla Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie refundacji nowych leków immunomodulujących w ramach programów lekowych SM.

Organizator cyklicznych od 8 lat konferencji Naukowo-Szkoleniowych „Zabrzańskie Dni Neurologii”.

Wyróżniona kilkunastoma nagrodami indywidualnymi oraz zespołowymi I, II i III stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej, organizacyjnej, dydaktycznej i innowacyjnej za prace dotyczące stwardnienia 

Bierze udział w sesjach:

Neurologia – dostępność leczenia i organizacja systemu

ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI

POWRÓT