Marcin Czech
Firma: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
Stanowisko: specjalista w zakresie epidemiologii i dziedzinie zdrowia publicznego, twórca dokumentu Polityka Lekowa Państwa, wiceminister zdrowia w latach 2017-2019, kierownik, Studia Podyplomowe Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji oraz Studium Farmakoekonomiki, HTA, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego
Profesor n. med. i n. o zdrowiu, dr. hab. n. ekon., absolwentem programu MBA, Studium Ekonomiki Zdrowia UW, Akademii Psychologii Przywództwa, specjalistą epidemiologii i zdrowia publicznego, wykładowcą Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje stanowisko kierownika Zakładu Farmakoekonomiki oraz kierownika Zespołu ds. Kontroli Zakażań Szpitalnych.
Gościnnie wykłada na studiach MBA SGH-WUM, Wydziale Zarządzania UW oraz jako wizytujący profesor na Uniwersytetach w Sofii i w Astanie.
W latach 2017-19 był wiceministrem zdrowia nadzorującym i współzarządzającym Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji oraz odpowiadającym za współpracę międzynarodową Polski w zakresie zdrowia. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.
Bierze udział w sesjach:
-
Szczepienia, czyli po pierwsze skuteczna profilaktyka
- W jaki sposób epidemia COVID-19 zmieniła społeczne postrzeganie szczepień w Polsce
- W jakim kierunku powinna zmierzać polityka państwa, by Polacy chcieli się szczepić nie tylko przeciwko COVID-19?
- Zwiększenie dostępu do szczepień w całej populacji
- Postulowane kierunki poszerzania dostępu do szczepień obowiązkowych
- Źródła finansowania szczepień w Polsce, w tym postulowany model refundacji szczepionek