Krzysztof Błaszyk
kierownik, Pracownia Elektrofizjologii Serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, I Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Kierownik Pracowni Elektrofizjologii Serca I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
Konsultant Wojewódzki w dziedzinie kardiologii dla województwa lubuskiego.
Dyplom lekarski na Akademii Medycznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w 1982 roku i na tej uczelni także kolejne stopnie naukowe i awanse akademickie. Doktorat w 1990 roku, a habilitacja w 2005 roku na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy pt. Zachowanie się nawrotnego częstoskurczu przedsionkowo-komorowego w zależności od podłoża elektrofizjologicznego jego pętli.
Od 2015 roku – profesor nadzwyczajny UM w Poznaniu, a w 2019 roku – tytuł profesora nauk medycznych nadany przez Prezydenta RP.
W latach 1991-1992 (10 miesięczne) stypendium British Council – wyjazd naukowy w zakresie kardiologii klinicznej - elektrofizjologii serca w St. George’s Hospital Medical School (prof. A.J. Camm) w Londynie.
Bierze udział w sesjach:
-
Kardiologia – sieć, program i nowe technologie
- Krajowa Sieć Kardiologiczna jako część Narodowego Programu Zdrowego Serca i Naczyń
- Nowe technologie w kardiologii – możliwości i wyzwania dla pacjenta i systemu
- Niewydolność serca – epidemia XXI wieku; co dalej z programem KONS?
- Projekt Programu Koordynowanej Opieki Specjalistycznej nad chorymi z AF (KOS-AF)
- Choroba niedokrwienna serca: główna przyczyna zgonów Polaków – jak zapobiegać ciężkim powikłaniom i poprawić wskaźniki zdrowotne