Cezary Lipiński
Firma: Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki
Stanowisko: wiceprezes zarządu
- Doktorat na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi Wydział Wojskowo-Lekarski po obronie 29.06.2007 pracy pod tytułem „Standaryzacja opisu stanu klinicznego dla potrzeb informacji medycznej”
- Szkoła Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Organizacja i Zarządzanie w Służbie Zdrowia
- Członek Rad Nadzorczych Uzdrowisk w Polanicy, Dusznikach, Kłodzku, Horyńcu Zdroju.
- W latach 1994 - 2002 – członek dyrekcji Zespołów Opieki Zdrowotnej, główny specjalista w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej, organizator i członek Zarządu Łódzkiej Regionalnej Kasy Chorych, dyrektor medyczny ogólnopolskiej sieci salonów ortopedycznych, obecnie własna działalność gospodarcza w zakresie zarządzania i medycyny.
- Jest jednym z konsultantów pierwszego polskiego wydania Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych - ICD 9.
- Opracował i wprowadził w Łódzkiej Regionalnej Kasie Chorych system rozliczeń z Świadczeniodawcami oparty o strukturę kosztową świadczonych usług w zakresie kosztów stałych i zmiennych
- Dokonał pierwszego polskiego tłumaczenia Międzynarodowej Terminologii Anatomicznej opracowania Międzynarodowej Federacji Komitetów Terminologii Anatomicznej FCAT.
- Dokonał tłumaczenia opracowania Światowej Organizacji Zdrowia - bazy Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonalności, Niepełnosprawności i Zdrowia - ICF.
- W ramach programów PHARE, na zlecenie Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi brał udział w opracowaniu nowych standardów orzekania o niepełnosprawności.
- Zakres i tematyka przewodu doktorskiego skoncentrowana była na informacji medycznej jako podstawie tworzenia elektronicznego rekordu danych medycznych pacjenta.
- Jest członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Zarządzania Informacją Medyczną - AHIMA.
- Przygotował implementację opracowania amerykańskiego systemu klasyfikacji procedur medycznych ICD – PCS – Procedure Coding System.
- Jest autorem artykułów z zakresu zarządzania i informacji medycznej oraz zagadnień klinicznych.
Bierze udział w sesjach:
-
Standard leczenia ran przewlekłych w Polsce i dostęp pacjentów do istniejących na rynku rozwiązań – czy mamy wpływ na poprawę komfortu życia i skuteczne leczenie pacjentów?
ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCIStandard leczenia ran przewlekłych w Polsce i dostęp pacjentów do istniejących na rynku rozwiązań – czy mamy wpływ na poprawę komfortu życia i skuteczne leczenie pacjentów?
-
Jak wygląda obecnie system leczenia ran przewlekłych? I jakie ma przed sobą wyzwania?
-
Zmiana kategoryzacji opatrunków – czy jest konieczna do poprawy systemu zdrowotnego w Polsce?
-
System refundacji wyrobów medycznych – na jakim jest poziomie, co działa dobrze, a co powinniśmy zmienić?
-
Ilu amputacji w Polsce moglibyśmy uniknąć, wpływając na zmianę systemu?
-
Dostęp pacjenta do wyrobów medycznych – jak jest obecnie i co moglibyśmy poprawić?
-
Program Kompleksowego Leczenia Ran Przewlekłych – jak wyglądają zasady finansowania? Czy wpłynie na polepszenie jakości opieki nad pacjentem z raną przewlekłą?
-