Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Robert Rejdak

Robert Rejdak

kierownik, Klinika Okulistyki Ogólnej Uniwersytet Medyczny w Lublinie, przewodniczący, Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich

Prof. zw. dr hab. n. med. Robert Rejdak

Jest profesorem w Katedrze Okulistyki i - od października 2011 - kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto od października 2004 roku jest adiunktem w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Od 2011 roku jest wykładowcą i koordynatorem szkolenia praktycznego z zakresu chirurgii witreoretinalnej (ciało szkliste i siatkówka) w Europejskiej Szkole Zaawansowanych Studiów Okulistycznych (ang. European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ESASO) w szwajcarskim Lugano. Dzięki jego staraniom oraz przy współpracy z lubelską Kliniką Okulistyki i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie otwarta została pierwsza w Europie i druga na świecie filia szwajcarskiej ESASO. W styczniu 2019 został prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

W pracy klinicznej i badawczej specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu zaćmy, ciała szklistego i siatkówki oraz urazów gałki ocznej. W styczniu 2013 roku brał udział w pierwszej w Polsce operacji wszczepienia sztucznej tęczówki. Swoje prace publikował w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w „Graefe's Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology", „Acta Ophthalmologica", „Investigative Ophthalmology & Visual Science" oraz „Klinice Ocznej". Jest współtwórcą i zastępcą redaktora naczelnego czasopisma „Ophthalmology Journal”.

Bierze udział w sesjach:

  • Okulistyka – wyzwania organizacyjne i terapeutyczne

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Okulistyka – wyzwania organizacyjne i terapeutyczne

    • Organizacja i monitorowanie wyników leczenia w ośrodkach okulistycznych
    • Dostęp polskich pacjentów do nowych terapii w okulistyce – wybrane przykłady
    • Znaczenie współpracy okulistów z innymi specjalistami – na przykładzie wybranych schorzeń współistniejących

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie