Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Jakub Adamski

Jakub Adamski

Firma: Ministerstwo Zdrowia

Stanowisko: dyrektor, Departament Analiz i Strategii

Adwokat, ekspert w zakresie organizacji systemu ochrony zdrowia oraz finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, z wieloletnim doświadczeniem w administracji publicznej i doradztwie.
Aktualnie odpowiada m.in. za opracowanie map potrzeb zdrowotnych, portfel projektów strategicznych Ministerstwa Zdrowia, implementację Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia, a także przygotowanie projektów aktów normatywnych oraz ocenę skutków regulacji w resorcie. Jest członkiem Rady ds. Taryfikacji oraz Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Bydgoszczy.
W przeszłości odpowiedzialny za programy terapeutyczne oraz politykę lekową w zakresie leków sierocych, był m.in. członkiem Komitetu Ekspertów Unii Europejskiej ds. Chorób Rzadkich. Jako przedstawiciel Ministra Zdrowia był delegowany do prac w ramach grup roboczych Rady UE oraz Komisji Europejskiej zajmujących się refundacją leków. Przez lata był zaangażowany w zacieśnianie bezpośredniej współpracy pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Był członkiem Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia. Współautor m.in. komentarza do ustawy o refundacji leków oraz książki „Pricing”.

Bierze udział w sesjach:

  • Syndrom kodu pocztowego, czyli polskie nierówności w zdrowiu

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Syndrom kodu pocztowego, czyli polskie nierówności w zdrowiu

    • Najpierw diagnoza – czy chorujemy tak samo we wszystkich województwach?
    • Znaczenie badań populacyjnych dotyczących wskaźników zdrowotnych w poszczególnych regionach kraju
    • Jak niwelować regionalne zróżnicowanie w dostępie do świadczeń zdrowotnych
    • Podstawowe zabezpieczenia zdrowotne – konieczność zdefiniowania świadczeń w ramach bezpieczeństwa zdrowotnego w każdym powiecie
    • O czym nam mówią mapy potrzeb zdrowotnych?

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie