Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Beata Małecka-Libera

Beata Małecka-Libera

Firma: Senacka Komisja Zdrowia

Stanowisko: senator RP, przewodnicząca

Urodziłam się 17 maja 1954 r. w Dąbrowie Górniczej. Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1979 r. uzyskałam dyplom lekarski. Obecnie jestem laryngologiem z II stopniem specjalizacji. W 1999 r. uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, a w 2003 r. – tytuł specjalisty w dziedzinie zdrowia publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od 2005 r. jestem Posłanką na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Jestem wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Zdrowia oraz przewodniczącą Podkomisji Stałej ds. Zdrowia Publicznego, a także wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości.
7 stycznia 2015 r. zostałam powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia jako pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Moim zadaniem było przygotowanie, przedstawienie i przeprowadzenie przez Sejm ustawy o zdrowiu publicznym. Obecnie działania na rzecz zdrowia prowadzone są przez wiele instytucji – część zadań spoczywa na samorządach, część na instytucjach państwowych, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia czy Sanepid. Skoordynowanie i zintegrowanie prac tych jednostek tak, aby powstał Narodowy Program Zdrowia to ogromne wyzwanie.

W wyborach w 2019 r. zostałam wybrana w skład Senatu X kadencji. Kandydowałam z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 76, otrzymując 82 090 głosów. Tego samego roku objęłam funkcję przewodniczącej Komisji Zdrowia.

Bierze udział w sesjach:

  • Po pierwsze profilaktyka

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Po pierwsze profilaktyka

    • Jaśniejsza strona pandemii, czyli powszechny kurs elementarnej profilaktyki
    • Zapobieganie chorobom i ich czynnikom ryzyka jest bardzo opłacalną inwestycją
    • Ustawa o zdrowiu publicznym i Narodowy Program Zdrowia – trudna droga od teorii do praktyki
    • Programy polityki zdrowotnej, czyli samorządy nie wyręczą we wszystkim państwa
    • Edukacja zdrowotna – czy mamy na nią pomysł?

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie