Prelegenci

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Sławomir Dobrzycki

Sławomir Dobrzycki

Firma: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Stanowisko: kierownik, Klinika Kardiologii Inwazyjnej, Wydział Lekarski

Kardiolog inwazyjny urodzony w 1962 roku. W 1987 roku ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku na Wydziale Lekarskim i uzyskał dyplom lekarza. Od 1 stycznia 1990 zatrudniony w Klinice Kardiologii AM w Białymstoku jako asystent. Specjalizację I stopnia w zakresie chorób wewnętrznych uzyskał w 1990 roku, II stopnia z wyróżnieniem w 1993 roku oraz w 1998 roku specjalizację z kardiologii. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1997. W maju 2005 roku uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku nadano mu tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. W lutym 2011 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

W 1996 została utworzona Pracownia Hemodynamiki przy Klinice Kardiologii AMB. W 1998 roku Pracownia została przekształcona w Zakład Kardiologii Inwazyjnej (ZKI) Akademii Medycznej w Białymstoku. W roku 1998 został zatrudniony na stanowisku adiunkta, a w lutym 2003 roku Jego Magnificencja Rektor AM w Białymstoku powierzył mu pełnienie obowiązków Kierownika Zakładu Kardiologii Inwazyjnej. W czerwcu 2006 roku powołano Klinikę Kardiologii Inwazyjnej, której został Kierownikiem i tę funkcję pełni nadal.

Celem Profesora, jako Kierownika Kliniki, była systematyczna poprawa jakości wykonywanych procedur diagnostycznych i terapeutycznych oraz poszerzenie spektrum wykonywanych interwencji leczniczych, miało to na celu poprawę jakości świadczonych usług kardiologicznych mieszkańcom regionu oraz zwiększenie dostępności do zaawansowanych procedur terapeutycznych. Poprawę jakości uzyskano poprzez wprowadzenie do rutynowej praktyki klinicznej zaawansowanych badań inwazyjnych, takich jak echo wewnątrznaczyniowe z wirtualną histologią (IVUS, VH)), optyczna tomografia koherentna (OCT), badanie rezerwy wieńcowej (CFR) i cząstkowej rezerwy przepływu (FFR). Od 2007 roku zostały wprowadzane pozawieńcowe zabiegi terapeutyczne takie jak: przezskórne leczenie wad serca (ASD, PFO nieoperacyjna implantacja zastawki aortalnej - TAVI), przezskórne zamknięcie uszka lewego przedsionka (LAAC), implantacja stentów do tętnic szyjnych, nerkowych i tętnic łuku aorty. Wyrazem tego było uzyskanie przez ośrodek najwyższego w Polsce stopnia referencyjności Pracowni Hemodynamicznej (klasa C). Od 2008 roku Pracownia Hemodynamiki KKI jest europejskim centrum szkolenia w zakresie aterektomii rotacyjnej.

Klinika Kardiologii Inwazyjnej z OIOK i Pracownią Hemodynamiki USK w Białymstoku jest ośrodkiem szkoleniowym w wykonywaniu zaawansowanych inwazyjnych procedur diagnostycznych i terapeutycznych dla lekarzy z Polski i Europy (IVUS, FFR, stosowanie balonów nacinających, zasady implantacji stentów bioresorbowalnych).

Bierze udział w sesjach:

  • KARDIOLOGIA INTERWENCYJNA: Bezkrwawa rewolucja część 2 – złożone interwencje – gdzie chirurg nie może tam kardiolog pomoże. Nieustanny rozwój technik nieoperacyjnych.

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    KARDIOLOGIA INTERWENCYJNA: Bezkrwawa rewolucja część 2 – złożone interwencje – gdzie chirurg nie może tam kardiolog pomoże. Nieustanny rozwój technik nieoperacyjnych.

    Sesja współorganizowana przez AISN

    Prezentacje:

    • Stenty wieńcowe jednak nie będą znikać...? Czy jest przyszłość dla technologii bioresorbowalnych
      czy pozostaniemy w metalowej klatce?
    • Nie tylko stenty. Nowe technologie w cewnikach balonowych
    • Ćwierć miliona obrotów na minutę i nie tylko. Nowoczesne metody modyfikacji uwapnionych blaszek
      miażdżycowych
    • Pień i bifurkacje – ciągłe wyzwanie dla nowych technologii
    • Angioplastyka bez kontrastu. Zero-contrast PCI

    Podsumowanie prowadzących sesję i dyskusja

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie