Michał Nowicki
kierownik, Klinika Nefrologii Hipertensjologii i Transplantologii Nerek, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wychowanek katowickiej szkoły nefrologicznej Profesora Franciszka Kokota. Od ukończenia studiów w 1988 roku przez kolejne 12 lat — pracownik Kliniki Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskał stopień doktora medycyny (1992) i doktora habilitowanego (1997). Tytuł naukowy profesora uzyskany w 2002 roku. W latach 2000–2008 kierownik Kliniki Nefrologii i Dializoterapii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a od 2003 roku kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; od 2004 roku profesor zwyczajny na tym uniwersytecie. Specjalizacja w dziedzinie chorób wewnętrznych, nefrologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej. Tytuł Clinical Hypertension Specialist nadany przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (2001). Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w kadencji 2016-2019 Autor ponad 300 artykułów w czasopismach i 80 rozdziałów w podręcznikach. Główne dziedziny zainteresowań naukowych: zaburzenia metaboliczne (w tym w szczególności węglowodanowe i wodno-elektrolitowe) u chorych z przewlekłą chorobą nerek i chorych na nadciśnienie tętnicze. Zainteresowania pozazawodowe: miłośnik ekologii i zdrowego stylu życia, wegetarianin od 35 lat, maratończyk i cyklista.
Bierze udział w sesjach:
-
Choroby rzadkie – katalog rozwiązań, na które czekają pacjenci, ich rodziny i środowisko lekarskie
ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCIChoroby rzadkie – katalog rozwiązań, na które czekają pacjenci, ich rodziny i środowisko lekarskie
- Choroby rzadkie – skala problemu
- Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich – bardzo oczekiwany i bardzo potrzebny
- Obecne możliwości wczesnego diagnozowania i leczenia pacjentów z wybranymi chorobami rzadkimi w Polsce na przykładzie SMA oraz choroby Fabry’ego
- Jak zabezpieczyć potrzeby kolejnych grup pacjentów cierpiących na choroby rzadkie w dostępie do innowacyjnych terapii?