Marek Tombarkiewicz
dyrektor, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w latach 2016-2018
Marek Tombarkiewicz, lekarz, doktor nauk medycznych. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, Specjalista medycyny ratunkowej.
Ukończył studia podyplomowe; Medycyna Bólu oraz menedżerskie z zakresu Zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z zakresu Prawa medycznego, bioetyki
z elementami socjologii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu Zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Program Master of Business Administration w ochronie zdrowia na Uczelni Łazarskiego.
Pełnił funkcję Pełnomocnika wojewody świętokrzyskiego ds. ratownictwa medycznego oraz Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej dla województwa świętokrzyskiego, Wizytator Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie.
Pracował jako Ordynator w Szpitalu specjalistycznym w Końskich, Dyrektor SPZZOZ w Staszowie, W latach 2016-2018 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Prowadził wiele szkoleń z zakresu jakości i bezpieczeństwa w systemie ochrony zdrowia.
Obecnie jest Dyrektorem Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
Bierze udział w sesjach:
-
Choroby mediowane immunologicznie – problem nie tylko dla jednego specjalisty
ZOBACZ WIĘCEJ
PRELEGENCI -
Dyrektor szpitala wobec wyzwań 2019 roku – jakość, bezpieczeństwo, finanse
- Co dalej z ustawą o jakości – które obszary działalności w ochronie zdrowia wymagają pilnego działania ustawodawczego?
- Jakie rozwiązania systemowe mogą efektywnie podnieść jakość i poprawić bezpieczeństwo pacjentów – przykłady ze szpitali
- Wnioski z projektu Bezpieczny Szpital Przyszłości 2018
Na koniec odbędzie się Gala wręczenia nagród Inspiracje. Wyróżnienia i nagrody zostaną wręczone osobom, szpitalom i organizacjom, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na podnoszenie jakości i bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu szpitali, a także rozwój sektora ochrony zdrowia.
Organizator: Dziennik Gazeta Prawna
-
Ratownictwo medyczne – zdążyć przed tragedią
- Zmiany w zakresie funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego
- Proces przełączania numerów 997, 998, 999 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego
- Ustawa o zawodzie ratownika medycznego – czy powstanie?
- "Złota godzina", czyli znaczenie szybkiego dotarcia do pacjenta w wybranych jednostkach chorobowych - ratownictwo jako element organizacji opieki koordynowanej
- Organizacja transportu medycznego między szpitalami
- Funkcjonowanie centrów urazowych – wybrane zagadnienia