Prelegenci

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Marcin Pakulski

Marcin Pakulski

ekspert zdrowia publicznego, wicedyrektor ds. medycznych, American Heart of Poland

lekarz, pulmonolog, specjalista zdrowia publicznego, absolwent studiów podyplomowych z zarządzania. W przeszłości dyrektor szpitali publicznych oraz członek zarządów spółek medycznych. W latach 2008-2014 związany zawodowo z Narodowym Funduszem Zdrowia. Początkowo do 2011 roku pracował na stanowisku wicedyrektora ds. medycznych Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, następnie od roku 2012 do roku 2014 na stanowisku wiceprezesa ds. medycznych Centrali NFZ. W latach 2014-2015 pracownik dydaktyczny CMKP w Warszawie. Wykładowca Uczelni im. Łazarskiego w Warszawie. Wicedyrektor ds. medycznych grupy American Heart of Poland S.A. Członek Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii przy Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii I Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher. Autor oraz współautor wielu rozwiązań systemowych takich jak: kryteria jakościowe oceny ofert związane z ochroną przed zakażeniami wewnątrzszpitalnymi, kompleksowy program leczenia raka piersi, kompleksowa opieka kardiologiczna, program opieki farmaceutycznej. Autor wielu opinii nt. zmian w systemie opieki zdrowotnej publikowanych na łamach prasy codziennej i branżowej.

Bierze udział w sesjach:

  • Środki finansowe przeznaczone na opiekę zdrowotną w ostatniej dekadzie – czy przełożyły się na jakość leczenia i rokowanie chorych?

    ZOBACZ WIĘCEJ
    PRELEGENCI
     

    Środki finansowe przeznaczone na opiekę zdrowotną w ostatniej dekadzie – czy przełożyły się na jakość leczenia i rokowanie chorych?

    • Alokacja środków w systemie ochrony zdrowia – przegląd wybranych rozwiązań
    • Środki przeznaczone w ostatnich 10 latach m.in. na aparaturę medyczną i modernizację szpitali – na ile te wszystkie inwestycje przyczyniły się do poprawy stanu zdrowia Polaków?
    • Prywatne wydatki Polaków na zdrowie – czy wszystkie są racjonalne?
    • Co wynika z tzw. ustawy 6 procent – jak dobrze wydać dodatkowe pieniądze na opiekę zdrowotną?

POWRÓT

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie