prof. Krzysztof Strojek
konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, kierownik, Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Metabolicznych SUM, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu z 1983 roku. Jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii i hipertensjologii. W 1991 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 1997 stopień doktora habilitowanego. Profesor nauk medycznych od 2002 roku.
Jest kierownikiem Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Kieruje także Wojewódzką Poradnią dla Chorych na Cukrzycę w Zabrzu, w której pracuje od 1984 roku. Opiekun 25 ukończonych prac doktorskich, autor ponad 150 artykułów i 8 podręczników. Pod jego kierunkiem kilkudziesięciu lekarzy uzyskało specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii. Członek polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, członek Zarządu (Member of Council) European Association for the Study of Diabetes (EASD) (2000-2003). Vice President Hypertension in Diabetes EASD Study Group (1999-2002). Na zlecenia Europejskiego Stowarzyszenia do Badań nad Cukrzycą (EASD) opiniuje kwalifikowanie dokumentów jako oficjalnych stanowisk Stowarzyszenia. Członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Jest także członkiem Komisji ds. Epidemiologii Cukrzycy Polskiej Akademii Nauk. Od 2005 roku jest konsultantem krajowym w dziedzinie diabetologii.
Żonaty, żona Karin jest okulistką. Ma dwoje dzieci- 32-letniego syna Michała adwokata i 25-letnią córkę Małgosię, aplikantkę radcowską.
Zainteresowania pozazawodowe, których nie rozwija z powodu nadmiernej aktywności zawodowej to brydż, żeglarstwo i narciarstwo. Ostatnio udaje mu się wygospodarować czas, aby z grupą starych znajomych zagrać w siatkówkę.
Bierze udział w sesjach:
-
CUKRZYCA: Nie tylko leki. Od nowoczesnych pomp po inżynierię genetyczną.
Prezentacje:
- Nowe leki to też technologia
- Ucieczka przed igłą – nowoczesne monitorowanie glikemii i substytucja insuliny
- Telemedycyna w diabetologii wieku rozwojowego
- Współczesna diagnostyka i nowe terapie cukrzycy typu 1
- Łowca androidów – kiedy dostaniemy bioniczną trzustkę?
Podsumowanie prowadzących sesję i dyskusja